Wieża Snów to sieciowy nieregularnik o grach fabularnych i fantastyce. Najnowszym numerem jest dwunasty, zima-wiosna 2007. Nie stronimy od systemów autorskich, staramy się nie zaniedbać żadnej z dostępnych w Polsce gier. Jeśli chcesz przysłać nam swój tekst lub ilustrację i dołączyć do twórców kwartalnika pisz na adres moc.liamg|wonsazeiw#moc.liamg|wonsazeiw.

Teraz możesz zobaczyć czwartą i trzydziestą siódmą stronę Wieży Snów #12, zanim pobierzesz cały numer.
Wieża Snów będzie potrzebować nowego serwera (i365.pl jest tylko do sierpnia czy jakoś tak), rozważamy także kupno domeny wiezasnow.net albo podobnej, ale to wszystko kosztuje (szacuję, że ok. 200 zł da nam swobodę wyboru). W dziale Wsparcie jest informacja jak można nas (a konkretnie rednacza) wesprzeć.

Aktualna historia

Utopić, wyłowić, utopić, wyłowić
Ruszyła pierwsza, wstępna wersja Bagna - wzorowanego na popularnym zagranicznym Diggu serwisie z wieściami o tematyce związanej z RPG i fantastyką. Co to takiego? Dlaczego Bagno to coś nowego?

Bagno znajdziesz na razie w wersji beta (wygląd, RSS i kilka innych rzeczy się jeszcze zmieni) pod adresem wieza.iq.pl/bagno. Zachęcam do rejestrowania się i topienia nowych wieści a także wyławiania tych, które już zostały dodane. Idea strona typu digg.com jest prosta: użytkownicy dodają wieści, użytkownicy decydują co jest wartościowe za pomocą głosów, a te wartościowe pojawiają się na stronie głównej. Wszystko zatem w waszych rękach. Wygląd strony się zmieni, na razie jest po prostu domyślna skórka zainstalowana.
Postaram się w skrócie opisać jak to działa i zachęcić do rejestracji. Później konto, które stworzysz na Bagnie będzie także wspólne dla planowanej przeze mnie wyszukiwarki, także się nie zmarnuje.

Jak dodać wieść?

  • Zarejestruj się
  • Wybierz "Utop w bagnie nową wieść".
  • Wpisz odnośnik do źródła (jeśli nie ma, pozostaw pole puste) i daj Kontynuuj.
  • Wpisz tytuł i treść wieści (np. krótki opis co zawiera odnośnik) oraz tagi (czyli ważne, charakterystyczne słowa).
  • Zapisz.

Wieść pojawi się w Utopionych.

Jakie będą jej dalsze losy?

Utopione to wieści, które zostały dodane, ale jeszcze nie zebrały dość głosów, by pojawić się na stronie głównej - wśród wyłowionych mogą być rzeczy zupełnie głupie, dlatego użytkownicy głosują na te rzeczy, które im się podobają, przyciągnęły ich uwagę. Kiedy wieść zdobędzie odpowiednią ilość głosów jest automatycznie przenoszona do Wyłowionych, czyli na stronę główną. Wszystkie wieści można komentować, komentarze można oceniać.

Zapraszamy wszystkich webadminów, ale także czytelników do korzystania z RSS Bagna, które pozwoli wyświetlić na swojej stronie lub w swojej przeglądarce ostatnio wyłowione wieści.


Komentarze: 0


Możesz dodać własny felieton dopisując go tutaj.

Społeczność RPG - łączyć się, nie dzielić
Społeczność miłośników RPG w Polsce jest mocno podzielona. Istnieją liczne strony, ale wymiana informacji między nimi jest mocno ograniczona, można też odczuć pewną wrogość między pewnymi grupami, koncentrującymi się wokół swoich portali. Czy tak musi być? Komentarze: 2

Renesans Dark Fantasy?
Klimaty "darkowe" zawsze były w Polsce popularne, a wszystko zaczęło się od Warhammera. I chociaż późniejszy Monastyr, kreowany na typowe dark fantasy, nie odniósł jakiegoś szczególnego sukcesu, na horyzoncie mamy dwie kolejne gry, odwołujące się do szeroko pojmowanego mroku. Komentarze: 0

starsze...

Wieści

Megakonkurs - drastyczna zmiana sytuacji
aktualizacja: wypowiedź autora Innych Pieśni

Tawerna #95
kolejne wydanie Tawerny

Trzecia Epoka zrezygnowała z Megakonkursu
na finiszu twórcy zdecydowali się odsunąć

Babylon 5: Lost Tales - dzisiaj premiera
odnowienie, czy zapomnienie? krótki wgląd w recenzje

Problematyczne Masters of Science Fiction
i inne wieści serialowe - o Babylon 5 i New Voyages

Głosowanie na SyFy Portal Genre Awards
wystarczy wypełnić formularz do głosowania na 2007 rok

Sylar nowym Spockiem? [akt.]
informacja już potwierdzona

Esai Morales w obsadzie Jericho
aktor dołącza do drugiego sezonu serialu

starsze... zaproponuj wieść... proponowane...

Informacje z różnych źródeł

{"module":"feed\/FeedModule","params":{"src":"http:\/\/gobas.wrota.com.pl\/planeta\/planeta.php?co=wiesciwieza","limit":"8","module_body":"%%linked_title%%"}}
klanarchia.jpg

Przeczytaj o Klanarchii.

megakonkurs.jpg

Ostatnio na forum

{"module":"feed\/FeedModule","params":{"src":"http:\/\/wiezasnow.wikidot.com\/feed\/forum\/posts.xml","limit":"10","module_body":"%%linked_title%%"}}

więcej...

Na Planecie Autorskich

{"module":"feed\/FeedModule","params":{"src":"http:\/\/gobas.wrota.com.pl\/planeta\/planeta.php?co=planeta","limit":"10","module_body":"%%linked_title%%"}}

więcej...


Odwiedź sklep rebel.pl. Kupując w Rebelu po kliknięciu na odnośnik na naszych stronach wspierasz Wieżę Snów.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 License.