Notki9

Dziewiąty etap Megakonkursu przed nami - notki dotyczą szeroko pojmowanych Antagonistów. Jak zwykle porcja papki z mojej strony w postaci zapisu pierwszych wrażeń podczas czytania.

68RNR 2/10: Bez komentarza. Twórcy już chyba się poddali. Równie dobrze notki mogło nie być - dwa krótkie opisy i trochę współczynników postaci, które raczej zaliczać się będą do pomniejszych przeciwników.
Aerthia 9/10: Aerthia tym razem z ładnym logo na początku nawiązującym do indianajonesowej tematyki. Na początek dostajemy Animatora z niezbyt udanym wierszykiem wprowadzającym… W tekście nie pasowały mi trochę nazwy: Nenokin brzmi co najmniej dziwnie. Przywołując w pamięci np. film "Mumia" przydałoby się też, żeby legenda związana z potworem dostarczała wskazówki jak go unieszkodliwić - mimo wszystko pomysł z klatką pod napięciem jest dość interesujący. Przyznam jednak, że, czytając notki z Aerthii, byłbym bardziej zainteresowany grą w świecie bardziej zbliżonym do naszego - czyli takiej ubaśniowionej rzeczywistości jak w Indiana Jonesach czy Mumiach. Życie Maulgrima opisane dalej przypomina trochę historie z Dzikiego Zachodu. Postać świetna, doskonały, nieuchwytny przeciwnik graczy na dłuższą kampanię.
Agencja 3/10: Nic nowego, nic ciekawego, niemal jak 68RNR.
Beszamel 9/10: Mamy wreszcie obiecane ramki… ładne, chociaż czarna krawędź trochę zbyt ostro przechodzi w rysunek, logo zaś jest jeszcze mniej czytelne niż było dotychczas. Ładna ilustracja w środku nikogo raczej nie zaskoczy. Treść jak zwykle na wysokim poziomie. Odnośnie zakończenia: wyrazy współczucia i szybkiego powrotu do zdrowia dla rysownika.
Historia Antiqua 7/10: Tekst, trochę krótki, opowiada o Germanach w znanym już stylu Historii Antiqua przy okazji zahaczając o inne motywy (likantropy).
Inne Pieśni 10/10: Nadal bez ilustracji, autor najwyraźniej postanowił trzymać nas w niepewności w oczekiwaniu na ostatni etap (dotyczący właśnie rysunków). Literówki to dość nietypowa rzecz jak na IP, czyżby rozluźnienie przed końcem? W każdym bądź razie notka obiecuje, że Inne Pieśni odejdą od schematów także w "bestiariuszu". Zapowiada się bardzo ciekawie.
Nemezis 9/10: Starca już znamy, teraz mamy okazję zapoznać się bliżej ze sparaliżowanym władcą Infinity, na plus dla mnie jest brak charakterystyki. Czarni pokazują, że w settingu jest miejsce na sporo mroku, zaś Kraken z ciekawą ilustracją jest ciekawym stworem, chociaż osobiście przeszkadzał mi "neuroshimowy" sposób opisania.
Saran 7/10: suchy opis, trochę w stylu referatu, a w sumie właściwy opis trochę krótki (alamy i Kolczasty Demon).
Stigma 7/10: hm… kupiec z paszczą? Sam opis może obrazowy, ale dialogi wydały mi się nierealistyczne (ha! ale się czepiam). W sumie, miał to być koszmar, więc może to dobrze. Ogólnie językowo dość słabo, nie jest to pierwszy raz kiedy ktoś pisze notkę i jej później nie czyta… szkoda, że zdarza się to także na samym końcu konkursu. Koszmary i Złodzieje Snów wpisują się w tematykę settingu i łatwo wyobrazić sobie wykorzystanie ich na sesji.
Technosfera 6/10: Opisy jak wycięte z encyklopedii.
Trzecia Epoka 5/10: na początek dostajemy trochę bełkotu, autor lepiej żeby trochę poczytał zanim zacznie o czymś pisać (np. o emocjach dzieci, czy autyzmie), później trochę lepiej, chociaż te strusiozaury (czy jak im tam) zupełnie nie wiem po co znalazły się w notce.
Vabank 6/10: jak 68RNR i Agencja, krótka notka na pożegnanie.

Następnym razem czeka nas uczta (miejmy nadzieję!) dla oka. Koniec już bliski, a tymczasem na prowadzeniu aż trzy zespoły - Nemezis, Inne Pieśni, Beszamel… już teraz chyba można powiedzieć, że owe trzy zwyciężyły (przynajmniej nieformalnie), a duże szanse na wydanie ma także Aerthia. Zobaczymy jednak jak będzie za dwa miesiące i jak będzie z ostatecznym wydaniem zwycięzcy - a może kilku zwycięzców.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 License.